گزارش سومین سمینار رضایتمندی مشتری
  •    
    • تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۲/۱۶
     تعداد بازدید: 1152
     گزارش سومین سمینار رضایتمندی مشتری
     به گزارش روابط عمومی انجمن ملّی حمایت از حقوق مصرف کنندگان کشور سومین سمینار رضایتمندی مشتری با حمایت معنوی انجمن ملّی و اجرای گروه بین الملل پیشگامان روز پنجشنبه یازدهم اردیبهشت ماه در محل سالن همایشهای صدا و سیما برگزار گردید. این اجلاس با رویکرد تجلیل از صنایع صاحب نام ملی و با هدف اصلی ایجاد بستری مناسب جهت شناخت شاخصهای نوین مشتری مداری و تاثیرات آن در افزایش فروش و امکان تعامل مستقیم بین مدیران ارشد مجموعه های موفق جهت بهره مندی از منافع مشترک اقتصادی و اعتباری برگزار گردید.

     بخش نخست این برنامه اختصاص به دو کارگاه آموزشی داشت که توسّط موسّسه مشاوران، روشنگر فردای ایرانیان از شرکتهای همکار انجمن ملی برگزار شد. کارگاه نخست با مدرّسی آقای مهندس اشعری به بحث ارتباط با مشتری از مقوله کیفی و توصیفی میپرداخت و بیشتر ناظر بود به حوزه های توصیفی مدیریت ارتباط با مشتری و در کارگاه دوم که توسّط آقای مرتضی رحمتی برگزار شد همین مباحث با رویکردی کمّی گرایانه و مدل بندی شده ارائه شد که برای حضّار و نظّار جاذبه داشت. همچنین بسته های مرتبط با دوره های مدیریت کسب و کار نیز از سوی این موسّسه در معرض دید عموم قرار گرفت.
     بخش دوّم مراسم اختصاص به مدعوین داشت تا پای صحبت مسئولین بنشینند. آقای مهندس رضا نیسانی تنها شاگرد دکتر دمینگ از کشور ژاپن از چهره های علمی حاضر در مراسم به بیان تجارب خود از دیگر جوامع پرداختند و نوعی مطالعه تطبیقی را در یان باب ارائه کردند.
     آقای تقی تهرانی مشاور و رئیس کل حوزه ریاست معاونت بین الملل برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور در سخنان خود در این مراسم بر تبیین سیاستهای دولت تدبیر و امید در افقهای کلان اقتصادی و پیوند آن با مفاهیم مرتبط با مشتری مداری تاکید داشتند.
     همچنین در این اجلاس مهندس فرامرز کلانتری رئیس هیئت مدیره شرکت سازه اطلاعات سامان نیز در  ارتباط با نقش و تاثیر فناوری اطلاعات در  تامین رضایت مندی مشتریان  دیدگاه های خود را بیان نمودند.کلانتری با  اشاره به اینکه در عرصه رقابت، مهمترین عامل ایجاد برتری برای یک برند، ارتقای سطح رضایت مندی ذینفعان آن برند قلمداد می شود، افزود : زمانی که به بررسی وضعیت و دلایل موفقیت برند های موفق می پردازیم، نقطه ی مشترک همه ی آنها تبعیت از فرهنگ مشتری مداری است.  ارتقای محبوبیت برندهای داخلی با استفاده از بکارگیری راهکارهای نهادینه شدن فرهنگ مشتری مداری و ارتقای سطح رضایتمندی مشتریان توسط متولیان برندهای مطرح داخلی و همسو با سیاست های حمایت از حقوق مصرف کنندگان، می تواند قوای محرکه و رونق دهنده اقتصاد داخلی باشد..
       آقای مهندس خانپور مدیر کل سازمان فنی و حرفه ای استان تهران به نسبت سنجی حقوق مصرف کننده با آموزشهای فنی و حرفه ای در جامعه ما و ضرورت پیوند بیشتر این دو حوزه تاکید داشتند. و اعلام آمادگی نمودن که در آینده نزدیک ارتباط با انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان در برنامه های کاری سازمان فنی و حرفه ای قراردهند.
     سخنرانی دکتر سید محمد جعفری ریاست انجمن ملّی حمایت از حقوق مصرف کننده پایان بخش این مراسم بود. ایشان در بیانات خود ضمن جمع بندی مراسم بر ضرورت توجّه به عناصری که بین مصرف کننده و تولید کننده نقطه بهینه و توافق ایجاد میکند تاکید داشتند و رسیدن این دو جمعیت به تفاهم را منوط به حضور عنصر سومی به نام توزیع کننده دانستند و حضور توزیع کننده را در جوامع پیشرفته باعث بقا و تثبیت و آرامش بازار دانستند. چرا که امروزه با حضور فروشگاههای بزرگ زنجیره ای در جوامع مدرن این توزیع کننده است که میتواند با خرید عمده کالا و خدمات و انتقال آن از نقطه ای به نقطه ای دیگر باعث ایجاد مزایای خرید و فروش برای دو گروه تولید کننده و عرضه کننده گردد.
     دکتر جعفری در پایان ضمن آرزوی توفیق برای یکایک حضّار ابراز امیدواری کرد که با برگزاری مراسم متعدّد مرتبط با مصرف کنندگان و غنای علمی بخشیدن به این مناسبات بتوان به بهتریم چشم انداز برای مصرف کنندگان ایرانی دست پیدا کرد.